
Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.

Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.

Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.

Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.

A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...

A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?

Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...

Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....

Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Adhatok-e csontot a kutyámnak?

Most akkor adhatok-e csontot a kutyámnak, vagy nem?
„A kutya csontot eszik!” Sokszor hallható ez a kijelentés, de járjuk kicsit körül a témát.
Most akkor adhatok-e csontot a kutyámnak, vagy nem?
„A kutya csontot eszik!” Sokszor hallható ez a kijelentés, de járjuk kicsit körül a témát.
Aki a ragadozók, húsevők életmódjára hivatkozva állítja ezt, először nézze meg, mit is fogyaszt el először egy ragadozó az elejtett prédából. Elég hozzá egy természetfilmet bekapcsolni, és rögtön láthatjuk, hogy először az elejtett állat belsőségeit, majd húsát fogyasztja el az éhes húsevő. A csontokat a végére hagyja, ha egyáltalán megeszi azokat! Inkább csak rágódik, játszik vele, ha a táplálék elegendő a csontok nélkül is.
Van-e haszna a csontetetésnek?
Tápérték szempontjából nem sok. A benne található ásványi anyagokat, calciumot egy jó minőségű tápból bőven megkapja az eb, a fehérjetartalmáról nem is beszélve.
Fogkőképződés megakadályozására a rágás kitűnő, azonban a kemény csontoktól maga a fogállomány is jelentősen kophat, ha túl sokszor kap a kutya, így ebből a szempontból sem érdemes kockáztatni.
„Szeret rágcsálni, legalább elfoglalja magát, és nem a kerti bútort aprítja.”
Igen, a kutyusok szeretnek rágcsálni unaloműzőként, azonban egészségük megóvása érdekében inkább présel „műcsontokat” érdemes adni nekik. Ezeket is ugyanolyan kedvvel rágcsálják, és jó ideig el tudják foglalni magukat vele.
Jöjjenek tényszerűen a csontetetéssel járó kockázatok:
- Az élesre, szilánkosra törő csöves csontok (pl: csirke, szárnyas combcsont…) felsérthetik, megsebezhetik vagy akár ki is szúrhatják a kutyák, akár cicák szájüregét, nyelőcsövét, gyomrát, beleit.
- Nagyon sokszor elakad valahol a kutya fogai közt, beékelődik a szájpadlásába, ami rendkívül fájdalmas, és a Gazdi nem is biztos, hogy rögtön rájön, hogy miért nem akar enni kedvence.
- Komoly szorulást okozhat, elakad az emésztés során az állat beleiben, kemény székletet okoz, begyulladhatnak tőle a kutya belei, és gyakran ilyenkor állatorvosi beavatkozás, akár műtét szükséges a probléma megszűntetésére, de sajnos még így is jó néhány kutya hal bele a túlzott csontetetésbe.
- Több, mint 10 gramm csont/kutya testömegkilogramm (pl: egy 30 kg-os kutya esetében ez 300 gramm csontot jelent) már komoly gyomorproblémákat okozhat.
Akkor NE adjak a kutyámnak csontot?
Lehetőleg ne! Kitűnően helyettesíthető jutalomfalatokkal, vagy a fent említett préselt műcsontokkal, melyek még a fogkőképződés megakadályozása szempontjából is előnyösebbek.
Ha mégis nagyon szeretnénk neki adni, akkor kizárólag megfőzve (a nyers csontok rendkívül sok fertőzés forrásai lehetnek) és olyat, ami nem törik szilánkosra, mint a nagy, sertés- vagy marhacombcsont és –lábszárcsont