Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.
Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.
Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.
Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...
A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?
Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...
Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....
Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Gyomorcsavarodás, egy nagyon veszélyes "baleset"
Gyomorcsavarodás kutyáknál
Gyorsan kialakuló életveszélyes, és gyakran halálhoz vezető betegség, ezért fontos, hogy a gazdik jól tájékozottak legyenek a betegséggel kapcsolatosan.
Sajnos nem mindegy, hogy mit csinál a kutyánk evés után, ha kíváncsi rá, hogy főleg a nagytestű kutyáknál miért kell nyugalmat biztosítani etetés után, érdemes elolvasnia a következő tanácsokat...
Sajnos nem mindegy, hogy mit csinál a kutyánk evés után, ha kíváncsi rá, hogy főleg a nagytestű kutyáknál miért kell nyugalmat biztosítani etetés után, érdemes elolvasnia a következő tanácsokat:
Gyomorcsavarodás kutyáknál
Gyorsan kialakuló életveszélyes, és gyakran halálhoz vezető betegség, ezért fontos, hogy a gazdik jól tájékozottak legyenek a betegséggel kapcsolatosan.
Okai: a kutyák ragadozó múltjában és anatómiai felépítésükben keresendők. A ragadozók hirtelen nagy mennyiségű táplálékot képesek felvenni, a gyomruk rendkívül tágulékony, viszont csak két pontos, függőágyszerű a gyomorfelfüggesztés, emiatt könnyen el tud mozdulni.
Jellemzően nagy testű, főleg keskeny és mély mellkasú kutyákban, dogokban, dobermannban, német juhászban és szetterekben állapítható meg, de más fajtákban is előfordulhat, néha a kisebb testű ebeknél is
.
A baj kialakulását több tényező befolyásolja:
- - nagy mennyiségű száraz táp / a sok gabonafélét, könnyen erjedő szénhidrátot tartalmazó eleség gyors felvétele
- - a gyomor összehúzódó képességének a csökkenése
- - az állat etetés utáni intenzív mozgatása
- - a hempergés
- - elhízás
Tünetek
Ez az a betegség, ahol percek is számíthatnak:
- - közvetlenül az etetés után jelentkező nyugtalanság
- - hányinger, nyálzás
- - egyre súlyosbodó felfúvódás
- - a has térfogata extrém módon megnő
- - dobszerűen feszes lesz a has
- - egyre nehezedik az állat légzése
- - általában szétterpesztett lábbal és lehajtott fejjel zihálnak
A kitágult gyomorban rengeteg gáz képződik és az állat gyomra megcsavarodik a nyelőcsői beszájadzás és a gyomor kijárata tengelyében. Ez lehet 180 fokos vagy akár nagyobb csavarodás is.
Ekkor a gyomrot ellátó erek is összenyomódnak és a helyi vérellátási rendellenesség mellett folyadék lép a gyomorba, így fennáll a gyomorfal elhalásának veszélye az állat sokkos állapotán túl.
Rengeteg toxikus termék kerülhet az állat vérkeringésébe csökkentve túlélési esélyeit. A kórképet súlyosbítja, hogy a felfúvódott gyomor nyomja az állat rekeszizmát és így nehezíti a légzést. Számos esetben lépcsavarodás kapcsolódik a bántalomhoz, valamint szív ingerképzési és ingerületvezetési zavarok.
Legfontosabb az állat minél gyorsabb műtéti ellátása, amely a termelődött gyomorgáz leengedéséből, sokktalanításból, folyadékpótlásból, majd az állat emelt szintű biztonsági narkózisban történő altatása során a gyomor visszafordításából, gyomorszondázásból, szükség esetén gyomormetszésből áll. A gyomor hasfalhoz való rögzítésével megakadályozzák a gyomorcsavarodás újbóli kialakulását.
Legfontosabb teendője a gazdiknak a megelőzés:
- - a nagytestű kutya napi ételadagját 2-3 részletben kapja, és ne tartsunk koplalónapot!
- - etetés után közvetlenül ne sétáltassuk a kutyát és ne engedjük ugrálni, játszani, hempergőzni. Pihenjen!