Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.
Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.
Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.
Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...
A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?
Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...
Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....
Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Mi az, hogy kúraszerűen adni gyógyszert, étrendkiegészítőt?
A kúraszerű adagolás fogalma olyan gyógyszerek vagy étrendkiegészítők esetében merül fel, amelyeknek hatása hosszú távú alkalmazás vagy rendszeres, időszakos szedés esetén érvényesül.
Ennek során a kezelőorvos javasolja a szervezet számára szükséges mennyiségű készítmény folyamatos, adott időszakra szabott szedését. A kúraszerű adagolás célja lehet például a vitaminhiány pótlása, az immunrendszer erősítése, vagy egyéb egészségügyi problémák kezelése. A legtöbb ízületi porcerősítő készítményt is kúraszerűen javasolt alkalmazni. Fontos azonban, hogy csak az előírt mennyiségben és időtartamban adagoljuk a készítményt, valamint rendszeresen konzultáljunk az szakemberrel az esetleges mellékhatások vagy változtatások kapcsán.
Mit is jelent a kúraszerű gyógyszer adagolás?
Ez azt jelenti, hogy egy bizonyos időszakig, általában egy hónapig vagy annál hosszabb ideig adunk egy adott készítményt, majd egy meghatározott időre szünetet tartunk, mielőtt folytatnánk a kúrát újra.
A kúraszerű adagolás nagyon fontos szerepet játszik a gyógyszerek és étrend-kiegészítők hatékonyságában.
Ennek több oka is van, amelyeket mindenképpen érdemes fontolóra venni.
Az egyik legfontosabb ok, hogy minden gyógyszernek vagy étrendkiegészítőnek lehet egy bizonyos mennyisége, amely felhalmozódik a szervezetben, tartós hatást, "nyomokat" hagy, mely után felesleges tovább adagolni vagy ha olyan a készítmény, akkor az esetleges máj vagy vesekárosító hatása miatt veszélyes is lehet.
A kúraszerű adagolás csökkenheti a kockázatát annak, hogy a szervezet hozzászokik a gyógyszerhez vagy étrendkiegészítőhöz. Ha folyamatosan ugyanazt a dózist szedjük hosszú időn keresztül, akkor előfordulhat, hogy a hatóanyagok hatékonysága csökken, mivel a szervezet lassan alkalmazkodik hozzájuk. Ezért célszerű időnként szünetet tartani a kúrák között, hogy a hatóanyagok ismét maximális hatékonysággal tudjanak működni.
Az ízületi gyógyszerek esetében ez különös fontossággal bír. Az ízületi problémák esetén kifejezetten javasolni szokták a kúraszerű alkalmazást. A porcerősítő készítményeknek általáben szükséges néhány hét, mire elérik azt a szintet, hogy látható legyen jótékony hatásuk, majd tovább adagolva meg kell erősíteni ezt a hatást. Ennek időtartam általában 3 hónap. Ezek után azonban nyugodtan tarthatunk, sőt érdemes tartani legalább egy hónap szünetet, hacsak az orvos másképp nem tanácsolja, hogy megnézzük, elegendő volt-e a regenerációhoz egy kúra vagy esetleg érdemes újabb három hónapot végigcsinálni. Az egy hónapos szünet alatt ez ki fog derülni!
Egy másik fontos ok a mellékhatások minimalizálása. Sok gyógyszer és étrend-kiegészítő szedése mellékhatásokat okozhat, például emésztési zavarokat, álmosságot, vagy akár allergiás reakciókat. A kúraszerű adagolás segíthet minimalizálni ezeket a mellékhatásokat, mivel a szervezetnek időre van szüksége a regenerálódásra és a gyógyszeranyagok eltávolítására.
Fontos megjegyezni, hogy azonban mindig konzultáljunk a kezelőorvossal, mielőtt bármilyen gyógyszert vagy étrend-kiegészítőt elkezdünk adni, és tartsuk be az általa ajánlott adagolást és kúra időtartamot. Az egyes készítmények esetében eltérő lehet a javasolt adagolás és a kúrák közötti szünet, ezért mindig érdemes elolvasni a betegtájékoztatót és tanácsot kérni szakembertől.