Bűzmirigy megoldás természetesen

Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet.
Ilyenkor a kutyusunk rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, "radíroz". A kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...
.
Természetes és szükséges
Bűzmirigy vagy paraproctalis mirigy a kutyák és macskák végbélnyílásának két oldalán elhelyezkedő kb. borsónyi-babnyi méretű, zacskószerű képlet.
A két mirigynek a végbélnyílás két oldalán kivezető nyílása van melyen keresztül a mirigyek által termelt váladék rendszeresen távozik, jellemzően a bélsárürítés alkalmával.
Mikor van gond a bűzmiriggyel?
Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni. Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet.
Az ilyen tünetek jelentkezésekor fordulunk állatorvoshoz, aki a megfelelő gyógykezelés mellett a bűzmirigyeket is kiüríti, manuálisan kinyomja.
Amennyiben ez a probléma ismétlődik, úgy tanácsos a bűzmirigyeket rendszeresen, még a fent leírt tünetek jelentkezése előtt kiüríttetni. Legtöbb esetben jellemzően 3-4 havonta, de előfordul 1 hónapos időintervallum is. Súlyosabb esetekben szükségessé válhat a bűzmirigyek antibiotikum oldattal történő öblítése, tisztítása, nehezen vagy egyáltalán nem gyógyuló esetekben pedig a mirigyek műtéti eltávolítása.
Azonban ugyanerre a problémára, amely a bűzmirigy gyulladásából, rendszertelen ürítéséből adódik, megoldást jelenthet a megfelelő táplálékkiegészítő adása is.
|
Ha kedvence bűzmirigyei túlságosan megtelnek, nyomást, feszítő érzést okozhat, ami nagyon kényelmetlen lehet kutyája vagy macskája számára. Amikor ez megtörténik, a kutya több furcsaságot is művelhet, amelyek közül a leggyakoribb a fenék húzása, "radírozás" a padlón.
Ennél a mozdulatnál sokan férgességre gondolnak, pedig lehet a bűzmirigy problémának is a tünete.
A BŰZMIRIGY PROBLÉMÁINAK OKAI
A végbélmirigy problémáinak számos oka lehet, és sok esetben az okok kombinációjának köszönhető.
A végbélmirigy problémáinak leggyakoribb oka a gyomor-bélrendszer rossz állapota. Bűzmirigyek kiürüléséhez szilárd és egészséges székletre van szükségük, hogy nyomást gyakoroljanak a mirigyekre, amikor a székletürítés történik.
Ha kedvence széklete túl puha vagy laza, akkor a mirigyek nagyon nehezen tudnak megfelelően kiürülni.
A bűzmirigy problémáinak másik gyakori oka az allergia. A háziállatok allergiája elsősorban a bőrükre van hatással. Ez pedig gondokat okozhat kedvence különböző testrészein (fül, mancs, has stb.), beleértve a végbélmirigyek környékét (perianalis régió).
A bűzmirigy problémáinak másik fő oka a kisállat anatómiájának köszönhető. Ha kedvence bűzmirigyei rendellenesen vannak elhelyezkedve (általában túl alacsonyan vagy túlságosan belül), akkor a mirigyek önmagukban nehezen ürülhetnek.
Kivigyümölcs koncentrátummal és hat rostforrással. A fibor összetevőinek különleges kombinációja kivit és Psylliumot is tartalmaz, amely napjaink legnépszerűbb rostfajtája, ugyanis csökkenti a székrekedés előfordulását.
|
Termékek kutya betegségek szerint, hogy egyszerűbben megtalálja a megoldást a problémára:

A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...

A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?