Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.
Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.
Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.
Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...
A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?
Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...
Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....
Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Miről álmodik az eb?
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...
Az unatkozó kutyák mélyebben alszanak napközben is, így gyakran ilyenkor ugyanúgy álmodnak, mint éjszaka.
A kutyák igazi falkatagok így a napirendjüket is az emberekhez igazítják, így a legtöbb mély alvás és ezzel együtt az álom is inkább éjszakára esik, amikor a gazdi is alszik.
Szerkezeti szinten a kutyák agya hasonló az emberekéhez. Alvás közben a kutyák agyhullám-mintázatai hasonlóak az emberekéhez, és ugyanazokon az elektromos aktivitási szakaszokon mennek keresztül, amelyeket az embereknél megfigyelnek, és ezek mindegyike összhangban áll azzal a gondolattal, hogy a kutyák álmodnak.
A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy még azok az állatok is, amelyek egyszerűbbek és kevésbé intelligensek, mint a kutyák, úgy tűnik, ugyanúgy álmodnak. Matthew Wilson és Kenway Louie, a Massachusetts Institute of Technology, bizonyítékokkal rendelkezik arról, hogy az alvó patkányok agya álmokat produkál. (https://www.psychologytoday.com/us/blog/canine-corner/201010/do-dogs-dream)
Az elalvás, a felületes álomból a mély alvásba merülés folyamán mind az emberek, mind a kutyák agyában elektromos változások következnek be. A csukott szemhéj mögött a szem mozogni kezd és a kutyák álmát néha élénk testmozgás is követi. Megmozdul a bajuszuk, szájuk, rágó mozdultokat tesznek, lábaikkal pedig futáshoz hasonló mozgásokat végezhetnek, akár nyüszíthetnek vagy moroghatnak is álmukban. Mindez teljesen normális.
Amíg az emberek álmai nagyjából 20 percig tartanak, addig a kutyáké ennél sokkal rövidebb időtartamú. Hogy miről álmodhatnak a kutyák? Rejtély. Valószínüleg ők is ugyanúgy, mint mi, a nap eseményeit, vágyaikat, félelmeiket dolgozzák fel ilyen formában.