Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.
Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.
Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.
Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...
A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?
Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...
Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....
Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Tél a kedvenceinkkel
Ahogy hül az idő, úgy gömbölyödnek, készülnek a télre kedvenceink. A gazdiknak is fel kell készülniük a kutyák, cicák időjárással együtt változó igényeire.
Kint tartott kisállatok téli szállásáról így december elején legkésőbb gondoskodni kell, mert jönnek az éjszakai fagyok, és már nappal sem melegszik a levegő jelentősen. Szigetelt kutya/macskaházra, vagy más alvóhelyre minden kisállatnak szüksége van, még ha kifejezetten hosszú szőrű is, és ha láthatóan imád a hóban szaladgálni, mert alvás közben nagyon sok energiát emészt fel az egyenletes testhőmérséklet megtartása a hidegben. Egy pár régi ruhadarabbal, vagy a legjobb, ha mosható párnával, a búvóhelyükön máris sokkal komfortosabbá, melegebbé tehetjük a szállásukat. A levegő hőszigetelő hatását legegyszerűbben, és legolcsóbban a hungarocellel használhatjuk ki, érdemes dupla falú házikót készíteni szigeteléssel, és lehetőség szerint minél kisebb, de az állat számára még kényelmes bebújó nyílással.
A tapasztalt kutya-, macskatartók már tudják, hogy a hideg közeledtével, a kisállatok maguk is felkészülnek a télre, azaz „kigömbölyödnek”, ez egy természetes védekező folyamat (egy bizonyos egészséges szintig), ehhez biztosítani kell számukra a megnövekedett tápanyag igény kielégítéséhez szükséges bővebb táplálékot. A nappali fagyok bekövetkeztekor pedig rendszeresen, naponta többször ellenőrizzük az itató edényeket, mert nagyon gyorsan befagyhatnak, és a kisállat nem tud ivóvízhez jutni.
A december az ünnepekről, az ünnepek pedig részben a nagy családi ebédekről-vacsorákról szól. A kisállatok is örülnek egy-egy az „asztalról leesett” finom falatnak, azonban ezekkel óvatosnak kell lenni. Az erősen fűszeres, vagy zsíros ételeket, a hagymát, a csontot kerülni kell, mert komoly bajokat okozhat náluk. A tévhitekkel ellentétben a csont nem táplálék a kutyák számára, a csirkecsont komoly sérüléseket is okozhat, illetve a cicák, bármilyen ügyesek is, számukra sem javallott a karácsonyi vacsoránál megmaradt szálkás hal, mert ők is ugyanúgy le, illetve, félrenyelhetik. A mikulásra kapott csokikat, és a szaloncukrot, és alkoholos italokat pedig semmiképpen ne osszuk meg velük. A csokoládé mind a kutyáknál, mind a macskáknál komoly mérgezést okozhat, és valószínűleg senki sem az állatorvosnál szeretné tölteni a karácsonyt vagy a szilvesztert. A kisállatok számára tiltott élelmiszerekről bővebben olvashat: Mivel NE etessük kisállatainkat
Jellemző még télen a fagyálló mérgezés. Édes íze miatt előszeretettel nyalogatják fel a kutyák és cicák, és nagyon-nagyon kis mennyiség is elegendő számukra ahhoz, hogy halálhoz vezessen a mérgezés. Tehát a fagyálló folyadékokat mindig nagyon körültekintően, elzárva kell kezelni kisállataink érdekében.
Az év végén, a szilveszteri ünneplések során a zajokra érzékeny kisállatok megijedve a megszokottól eltérően viselkedhetnek, akár el is szökhetnek otthonról. Érdemes tehát minél nyugodtabb körülményeket biztosítani számukra, elsősorban a gazdi közelében ezen az éjszakán, illetve használhatunk akár kifejezetten az ilyen alkalmakra, kisállatok számára készített, enyhe nyugtató hatással rendelkező készítményeket.
Érdemes még tájékozódni az állatorvosi rendelők december végi nyitva tartásáról is, hogy baj esetén tudjanak kihez fordulni.