Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.
Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.
Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.
Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...
A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?
Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...
Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....
Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Kölyök kutya etetése
„Mivel etessem a kiskutyámat?” „Milyen gyakran etessem a kiskutyámat?” „Mikor váltsak a kölyökkutyáról a felnőtt kutyaeledelre?”
A kölyköknek kiegyensúlyozott táplálkozásra van szükségük ahhoz, hogy egészségesek és erősek legyenek...
A kölyökkutya fejlődésének első évében az egyik legfontosabb része a megfelelő táplálás mind fizikai, mind mentális szempontból.
Megalapozza egészségi állapotukat és táplálkozásukat egész életükben.
A jó hír az, hogy a kölyök kutyáknak szánt eledelek nagy választékával, némi elkötelezett kutatással és állatorvossal való konzultációval könnyű olyan kutyaeledelt találni, amely megfelel a növekvő kölyök igényeinek és a Gazdi költségvetésének is.
Tehát hol is kezdjük?
„Mivel etessem a kiskutyámat?”
„Milyen gyakran etessem a kiskutyámat?”
„Mikor váltsak a kölyökkutyáról a felnőtt kutyaeledelre?”
Mivel etessem a kiskutyámat?
Először is vegye figyelembe a kölyök fajtáját és méretét. A kis- és nagytestű kölykök eltérő növekedési és táplálkozási igényekkel rendelkeznek.
A kistestű kölykök kilenc -tíz hónapos korukban elérhetik teljes felnőtt méretüket. Míg egy nagy fajtájú kiskutya növekedése tovább tarthat, tizenöt és huszonnégy hónap között.
A kölyök etetése függ még a konkrét fajtától is, ugyanis léteznek fajtákra jellemző betegségek, igények, melyeket figyelembe kell venni, ezeket érdemes az állatorvossal és a kiskutya tenyésztőjével is átbeszélni.
Ezenkívül a kiskutyaeledel különféle „típusokban” kapható, mint például a száraz, félig nedves, nedves konzerv, liofilizált, nyers, frissen készített.
Függetlenül attól, hogy milyen opciót választ, ne felejtse el elolvasni a teljes összetevő listát. Csakúgy, mint saját ételeinknél törekedni kell rá, hogy természetes alapanyagokból készült kutyaeledeleket választani.
Milyen gyakran kell etetnem a kiskutyámat?
A kiskutya etetési üteme gyorsan frissül az első évben! Az etetést lebontottuk a kölyök különböző növekedési fázisai alapján.
Általában körülbelül négy hetes korban kezdődik az elválasztás és a hozzátáplálás az anyatejhez egyre inkább a szilárd eledel felé tolódik el. Kezdetben a kölyök etetési ütemtervét a gyors fejlődés alapján határozzuk meg. A kölyöknek gyakrabban, kisebb etetésekre van szüksége a nap folyamán. A kölyök etetési ütemtervének megtervezésekor kezdje el három -négy kisebb adaggal történő etetést a kiskutya hazavitelétől kezdve egészen tizenkét hetes koráig.
Három hónapos korban, ha a kiskutya addig naponta négyszer evett, akkor három étkezésre állíthatja be egészen hat hónapos koráig, vagy méretétől és fajtájától függően rövidebb ideig. Ebben a szakaszban a kiskutya elveszíti kölyök jellegét és kerek pocakját. Elkezdi kifejleszteni érett tulajdonságait! Ha aggódik amiatt, hogy a kölyök soványnak vagy túlsúlyosnak tűnik, beszéljen állatorvosával a kiskutya etetési ütemtervének beállításával kapcsolatban!
Hat hónapos kortól egy éves korig csökkentheti a kutya kölyök etetési idejét napi kettőre! A kiskutya ezt jelezheti is azzal, hogy a nap bizonyos szakaszaiban nem annyira érdeklődik az evés iránt, mint korábban.
Mikor váltsam át a kutyusomat felnőtt kutyaeledelre?
Ezek után, kistestű fajtáknál 10-12 hónapos kortól, nagy testűeknél 12-14 hónapos kor körül át lehet állni a felnőtt kutyatápokra.
Áttérés az új kutyatápra?
Az áttérés az új tápra mindig legyen fokozatos, hogy ne terheljük túl a kutya emésztőrendszerét. Körülbelül egy hétig keverve kell adni a régi és az új tápot. Eleinte a régi legyen nagyobb arányban a keverékben majd fokozatosan érdemes növelni a napi adagban az új táp mennyiségét.