
Egy dolog biztos, nem minden kistestű kutya öleb, és van öleb, amely nagy!
A kisméretű kutyafajták sokféle eredettel rendelkeznek és nagyban különböznek a személyiség, az aktivitás és magatartás tekintetében.

Mire érdemes figyelni a kutya száraztáppal etetése során?
Fontos pontok, melyeket érdemes betartani, ha száraztáppal eteti kutyáját.

Jó ötlet kutyával aludni?
Sok vita folyik arról, hogy a kutyával való közös alvás jó-e. Nézzük, milyen előnyei lehetnek annak, ha együtt alszunk kedvencünkkel.

Evés után néhány percen belül hányt a kutya vagy felöklendezte az eledelt? Rosszul lett?
Akár csak egyszer, akár rendszeresen fordul elő, érdemes átgondolni, hogy mekkora lehet a probléma? Kell-e aggódni vagy egy kis változtatással megelőzhető, hogy újra előforduljon.

A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Napközben sokszor inkább csak éber álomba merülnek a rövidebb szunyókálásaik során, melyből gyorsan felriadnak, ha valami megzavarja őket...

A giardia nem egy féreg, nem baktérium és nem vírus, mégis megfertőzheti a kutyát, macskát és sajnos minket is. De mégis mi az és mit tehetünk ellene?

Problémát okozhat, ha a bűzmirigy tartalma nem vagy csak kis mértékben tud ürülni.
Ilyen esetekben a felhalmozódott, besűrűsödött tartalom a kérdéses terület érzékenységét, irritációját válthatja ki, súlyosabb estekben azok gyulladását okozhatja, valamint testszerte vakaródzást, szőrhullást, bőrgyulladást vagy fülgyulladást eredményezhet. Ilyenkor az állat rendszerint fenekét a földhöz dörzsöli, vakarja, a kérdéses terület kellemetlen szagú, olykor erősen bűzös lehet...

Mit adtak nekünk és kisállatainknak a szúnyogok?
Mivel a Nemzetközi Szúnyog Kartell titoktartási nyilatkozatot nem íratott alá velünk, ezért most felfedjük, ezen csodás meglepetések néhány tulajdonságát....

Gyanítja, hogy a postáson kívül másra is allergiás a kutyája?
Akkor ez a cikk Önnek szól!
Eleségallergia, eliminációs diéta és a megoldás!
Mozdulj ki a kutyáddal!

Sportoljunk a kutyánkkal!
Nincs külön edzés és sétáltató idő, hiszen összekötöttük a kettőt. Így a kutyánknak köszönhetően még az a fránya úszógumi is eltűnik.
Tiszta boldogság!
Mozdulj ki, sportolj a kutyáddal!
Kutyával mozogni mindkét félnek szuper! A kutya és a Gazdi is csak profitálhat a dologból!
A kutya sétálhat, futhat kalandozhat, a Gazdi pedig szórakozva tesz az egészségéért mindeközben.
Sokkal szórakoztatóbb így sportolni, mint egyedül, a kutyát pedig úgyis meg kell sétáltatni, így időt is spórolhatunk a dologgal.
Nincs külön edzés és sétáltató idő, hiszen összekötöttük a kettőt. Így a kutyánknak köszönhetően még az a fránya úszógumi is eltűnik.
Tiszta boldogság!
Néhány tipp, hogy mi-mindent lehet még csinálni a szabadban sportolva a kutyával a sétáláson kívül:
- futás: ehhez persze az szükséges, hogy a kutya-Gazdi páros összhangban legyen, figyeljenek egymásra, illetve, hogy biztonságossá tegyük ezt a sportolási formát: nem ajánlott a póráz nélküli futás olyan területen, ahol a közelben autók, biciklisek, gyalogosok járnak. Bármilyen jól nevelt a kutyus, előfordulhat, hogy olyan szituációba kerülünk, például észrevesz egy macskát vagy egy másik kutyát és elindul utána, ami balesetveszélyes helyzeteket teremthet.
- apport: a legtöbb kutya bolondul a „visszahozós játékért”
- agility: itt sem csak a kutya mozog, sőt! A Gazdi ugyanúgy futva, mozogva teljesíti a pályát, kitűnő, szórakoztató sport, amely során rengeteget tanul a kutya, tehát nem csak fizikailag, de agyilag is lefárasztja az ebet.
- mantrailing: azaz nyomkövetés. Történhet erdőn-mezőn, a város közepén, a helyszíneknek itt is csak a fantázia szabhat határt.
- tájfutás: itt a kutya tulajdonképpen húzza a futás közben Gazdáját, ehhez elengedhetetlen a speciálisan ehhez kialakított hám és póráz használata.
- bármi, ami szabad téren, mozgással jár, jót tesz mindkét félnek.
Fontos, ha kutyás sportra adja az ember a fejét: Biztonságosan, megfelelő helyen tegyük mindezt, ahol nem veszélyeztetjük sem a környezetünket, sem magunkat és az ebet.
+ érdemes előtte állatorvossal átnézetni, kivizsgáltatni a kutyát, hogy megfelelően rendben van-e a keringése, illetve az ízületei, csontozata ahhoz, hogy a megszokottnál fokozottabb terhelésnek tegyük ki. Az állatorvos és a kutyakiképző tanácsait érdemes megfogadni abban, hogy melyik kutyás sportot válasszuk!
Hajrá, sportra fel!!!
Ha Most feliratkozik Mini-sorozatunkra, azt is megtudhatja, mit takarnak a titokzatos kifejezések a tápos zsákok címkéin, mint a nyers? fehérje, hamu stb.....