Mozdulj ki a kutyáddal!

Sportoljunk a kutyánkkal!
Nincs külön edzés és sétáltató idő, hiszen összekötöttük a kettőt. Így a kutyánknak köszönhetően még az a fránya úszógumi is eltűnik.
Tiszta boldogság!
Mozdulj ki, sportolj a kutyáddal!
Kutyával mozogni mindkét félnek szuper! A kutya és a Gazdi is csak profitálhat a dologból!
A kutya sétálhat, futhat kalandozhat, a Gazdi pedig szórakozva tesz az egészségéért mindeközben.
Sokkal szórakoztatóbb így sportolni, mint egyedül, a kutyát pedig úgyis meg kell sétáltatni, így időt is spórolhatunk a dologgal.
Nincs külön edzés és sétáltató idő, hiszen összekötöttük a kettőt. Így a kutyánknak köszönhetően még az a fránya úszógumi is eltűnik.
Tiszta boldogság!
Néhány tipp, hogy mi-mindent lehet még csinálni a szabadban sportolva a kutyával a sétáláson kívül:
- futás: ehhez persze az szükséges, hogy a kutya-Gazdi páros összhangban legyen, figyeljenek egymásra, illetve, hogy biztonságossá tegyük ezt a sportolási formát: nem ajánlott a póráz nélküli futás olyan területen, ahol a közelben autók, biciklisek, gyalogosok járnak. Bármilyen jól nevelt a kutyus, előfordulhat, hogy olyan szituációba kerülünk, például észrevesz egy macskát vagy egy másik kutyát és elindul utána, ami balesetveszélyes helyzeteket teremthet.
- apport: a legtöbb kutya bolondul a „visszahozós játékért”
- agility: itt sem csak a kutya mozog, sőt! A Gazdi ugyanúgy futva, mozogva teljesíti a pályát, kitűnő, szórakoztató sport, amely során rengeteget tanul a kutya, tehát nem csak fizikailag, de agyilag is lefárasztja az ebet.
- mantrailing: azaz nyomkövetés. Történhet erdőn-mezőn, a város közepén, a helyszíneknek itt is csak a fantázia szabhat határt.
- tájfutás: itt a kutya tulajdonképpen húzza a futás közben Gazdáját, ehhez elengedhetetlen a speciálisan ehhez kialakított hám és póráz használata.
- bármi, ami szabad téren, mozgással jár, jót tesz mindkét félnek.
Fontos, ha kutyás sportra adja az ember a fejét: Biztonságosan, megfelelő helyen tegyük mindezt, ahol nem veszélyeztetjük sem a környezetünket, sem magunkat és az ebet.
+ érdemes előtte állatorvossal átnézetni, kivizsgáltatni a kutyát, hogy megfelelően rendben van-e a keringése, illetve az ízületei, csontozata ahhoz, hogy a megszokottnál fokozottabb terhelésnek tegyük ki. Az állatorvos és a kutyakiképző tanácsait érdemes megfogadni abban, hogy melyik kutyás sportot válasszuk!
Hajrá, sportra fel!!!
Ha Most feliratkozik Mini-sorozatunkra, azt is megtudhatja, mit takarnak a titokzatos kifejezések a tápos zsákok címkéin, mint a nyers? fehérje, hamu stb.....