- Akciós termékek
- Többet olcsóbban
- RAINBOW WEEK AKCIÓK!!!
- Tea, Kávé, Csoki
- Étrendkiegészítők, gyógynövények, bio élelmiszerek
- Arc és testápolás
- Cicáknak
- Kutyáknak
- Kisállatoknak, rágcsálóknak
- Madaraknak
- Kisállatos termékek gyártók, márkák szerint
Rövid leírás a termékről | Hill's Prescription Diet Canine Z/D ultra diétás hypoallergén kutyatáp táplálékallergiás kutyák részére.
Átlagos szállítási határidő2-5 nap. .
|
A termék tulajdonságai | Hills Prescription Diet Canine z/d Ultra Allergen-Free - hypoallergén száraztáp kutyák számára. Az ételintolerancia és az allergiák tünetei kutyáknál a viszketés, szőrproblémák, gyomor-, bélgyulladás, melyek gyakran párosulnak hányással és hasmenéssel. A Hills Z/D ultra kutyatáp alkalmas az ételintoleranciás kutya etetésére.
Hidrolizált fehérje: az alacsony molekuláris súlyának köszönhetően ezek a hidrolizált fehérjék jól emészthetőek, ízletesek és hipoallergének, hogy miért?: mert ezeket a kis molakulasúlyú, hidrolizált fehérjéket teljesen máshogy érzékeli az immunrendszer. Ez a már kialakult allergia esetén is igaz. Azaz ezeket a fehérjéket nem érzékeli „ellenségként”, így a heves immunreakció és az allergiás tünetek (bőr és emésztőszervi tünetek) is elmaradnak.
Ahhoz, hogy az állat immunrendszere megnyugodjon és ne lássuk az allergiás tüneteket, általában 6-8 hétig türelemmel kell lennünk, ennyi időre van szüksége a szervezetnek a regenerálódáshoz, miután elkezdtük a hipoallergén Hills Z/D táp etetését.
Összetevők: Keményítő, hidrolizált csirkehús, porított cellulóz, szójaolaj, kalcium-karbonát, dikalcium-foszfát, tejsav, kálium-klorid, glicerin-monosztearát, kolin-klorid, jódozott só, vitaminok (E-vitamin kiegészítés, L-Ascorbil-2-polifoszfát C-vitamin), DL-Metionin, ásványi anyagok (Ferrous Sulfate, Cink Oxide, Réz), DL-Methionine, ásványi anyagok (C-vitamin), Niacin kiegészítés, Thiamine Mononitrate, A-vitamin kiegészítés, Calcium Pantothenate, Biotin, B12 vitamin Vitamin B12 kiegészítés, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin Supplement, Szulfát, mangán-oxid, kalcium-jodát, nátrium-szelenit), taurin, vegyes tokoferolok frissességhez, természetes aromák, béta-karotin.
Állatorvosi diétás tápot CSAK állatorvossal történt egyeztetés után adjon kutyájának, az állatorvos által javasolt időtartamban. A táp megrendelésével Ön igazolja, hogy a fentieket megértette. Hills z/d hipoallergén kutyatáp beltartalmi étékei:
Etetési útmutató táblázata a Hills Canine z/d táphoz, a gyártó ajánlása alapján:
A feltüntetett mennyiségek csak tájékoztató jellegűek, mivel az egyes állatok szükséglete eltérő. Az etetett mennyiséget mindig úgy állítsuk be, hogy az lehetővé tegye az optimális testsúly megtartását! .
.
Szeretnénk megajándékozni visszatérő törzsvásárlóinkat. Gyűjtse Ön is a hűségpontokat , már a regisztrációval is kedvezményekre tehet szert. AZONNALI kedvezmények! .
. . További termékek: KATEGÓRIÁK . Iratkozzon fel hírlevelünkre, így biztosan nem marad le semmiről!
Ha Most feliratkozik Mini-sorozatunkra, azt is megtudhatja, mit takarnak a titokzatos kifejezések a tápos zsákok címkéin.....
|
állatfaj |
kutya
|
speciális táplálkozási igény |
ételallergia
|
Gyártó, márka |
Hills Prescription Diet
|
Állatfaj |
kutya
|
Kiegészítő termékek |
Az ételérzékenység és allergia akkor alakul ki, amikor a kutya, macska immunrendszere valamilyen - alapvetően általában ártalmatlan – anyagra „ellenségként” reagál. Az emésztőrendszer és a bőr rendkívül érzékeny szervek, a szervezet fő védelmi vonalai közé tartoznak. Gyakran vannak kitéve olyan behatásoknak, amelyekkel a szervezet nem képes megbirkózni. Ezekre a hatásokra az immunrendszer ételérzékenységgel vagy allergiával reagálhat.
Allergia sajnos bármely életkorban kialakulhat, lehet, hogy eddig a kutyánk, macskánk 3-4-5 évig nagyon jól érezte magát például a csirkehúsos táptól, de egyszer csak beüt az allergia.
A viszkető bőr, fül, szőrhullás vagy hasmenés a szervezet allergiás reakciója lehet az eledel bizonyos összetevőire. Ezekben az esetekben beszélünk ételallergiáról.
A legtöbb kisállat nem ilyen szélsőséges, tényleges ételallergiában, hanem inkább bizonyos étel-intoleranciában szenved, amely főleg emésztőszervrendszeri tüneteket produkálhat, azonban itt inkább csak akkor jönnek elő a tünetek, amikor a kutya, macska kifejezetten abból a táplálékból fogyaszt, melyre érzékeny, de itt azonnali reakciók pl. hasmenés történnek és a kutya, macska számára káros étel kizárásával pár napon belül megszűnik a probléma. Étel intolerancia esetében ugyanis arról van szó, hogy a macska/kutya bizonyos ételeket nehezen, vagy nem tud megemészteni.
Allergia esetében ez a javulási időszak jóval hosszabb, nagyjából 8-12 hét szünet- azaz amikor a kutya, macska nem találkozik a számára allergén anyaggal- szükséges ahhoz, hogy jelentősen oldódjanak az allergiás reakciók.
Léteznek allergia-tesztek kisállatok számára, melyekkel elég pontosan meg lehet állapítani a kutya, macska pollen vagy házipor allergiáját. Az eleségallergiára ez azonban nem minden esetben igaz. Előfordulhat ugyanis, hogy eleségallergia teszt esetén történnek fals pozitív, azaz tévesen allergiát mutató tényezők is. Így fordulhat az elő, hogy némely esetben a teszt szerint mindenre allergiás kutya, macska vígan tolerál többféle, a tesztben kimutatott fehérje típust is.
Érdemes-e elvégeztetni mégis az allergiatesztet?
Bátran kérdezzünk az ezt javasló állatorvostól, győződjünk meg róla, hogy az igen költséges vizsgálat elvégzése előtt minden más eshetőséget számba vettünk-e.
Ha nem végeztetjük el a tesztet, és étel-allergiára gyanakszunk, étel-próbát, azaz eliminációs tesztet kell végezni. Ez jóval hosszadalmasabb, ám, ha mindent betartunk, elég pontos eredményre juthatunk és könnyebben összeállíthatjuk a kisállat új étrendjét.
Az eliminációs teszt kutya, macska esetében:
12 hétig olyan eledelt szükséges adni a kutyának, macskának, ami csak olyan fehérjeforrást tartalmaz, amivel eddig nem találkozott. Kizárólag egy féle hús alapú fehérjeforrást kaphat, illetve, mivel allergia a tápok vagy otthon készített eledelek bármely fehérjetartalmú összetevőjére kialakulhat, ezért a hús mellé adott gabonafélékre, rizsre is gyanakodhatunk.
Ezt az étrendet megfelelően összeállítani eléggé nehéz. Kizárni mindent, amire allergiás lehet és ennek megfelelően etetni az eliminációs diéta során, közben megadni minden szükséges tápanyagot, úgy, hogy mi állítjuk össze az eledelt igazi kihívás.
Erre szolgálnak alternatívát a hipoallergén tápok az eliminációs diéta kezdeti, vagy akár későbbi szakaszában:
- Sokat segít ebben a Hill’s Z/D tápsora amely hidrolizált fehérjéivel nem vált ki allergiás reakciót a szervezetből.(Hidrolizált fehérje: az alacsony molekuláris súlyának köszönhetően ezek a hidrolizált fehérjék jól emészthetőek, ízletesek és hipoallergének, hogy miért?: mert ezeket a kis molakulasúlyú, hidrolizált fehérjéket teljesen máshogy érzékeli az immunrendszer. Ez a már kialakult allergia esetén is igaz. Azaz ezekre a fehérjéket nem érzékeli „ellenségként”, így a heves immunreakció és az allergiás tünetek (bőr és emésztőszervi tünetek) is elmaradnak.)
Mást az előre összeállított étrenden vagy hipoallergén tápon kívül nem szabad adni az eliminációs diéta első 12 hetében. Sem jutalomfalat, sem csont, sem műcsont pl. szárított bőrből.
Ebben az időszakban, amennyiben az allergia miatt már kialakultak egyéb betegségek, fertőzések is, pl. gombásodás, rüh…, természetesen ezeket is kezelni kell az állatorvos által javasolt módon.
Amennyiben a tünetek a 12 hét alatt nem mérséklődtek, lehet, hogy mégsem ételallergiáról van szó, vagy a diéta során kapott eledelre is allergiás.
Ha a 12 hét alatt az eliminációs diéta meghozta a hatását, azaz jelentősen csökkentek a kutya, macska tünetei, elkezdhetjük a provokációs tesztet. Kerüljön a tálba az eredeti eledel, amelynél gyanakodtunk az allergiára. Ha újra jelentkeznek a tünetek, igazoltuk az ételallergiát!
Innentől kezdve már „csak” az a feladat, hogy megállapítsuk, az eledel mely összetevője vagy összetevői ludasak a dologban.
Az eliminációs diéta első 12 hete során adott eledel mellé 2 héten keresztül el kell kezdeni egy újabb fehérjeforrás bevezetését a kutya, macska étrendjébe. De mindig CSAK egyet! Pontos képet alkothatunk ezzel a módszerrel a kutya, macska allergiájáról.
Az új fehérjeforrás 2 hetes bevezetése alatt ugyanis, ha újra produkálja az allergiás tüneteket, akkor elkaptuk az egyik bűnöst, amit ezek után kívül kell hagyni az etetőtálon. Ha nincsenek tünetek, akkor bátran adhatjuk.
2 hetes periódusokkal lehet váltani az újabb fehérjeforrásokra, azonban, ha valamelyikre a kedvenc nagyon erősen bereagál, érdemes egy ideig újra az elimnációs diéta kezdetén adott hipoallergén táppal, eledellel etetni, hogy szervezete ismét megnyugodjon, mielőtt belevágunk a következő fehérjeforrás tesztelésébe!
Mi az a hidrolizált fehérje, ami a Hils Z/D tápok leírásában szerepel?
Hidrolizált fehérje: az alacsony molekuláris súlyának köszönhetően ezek a hidrolizált fehérjék jól emészthetőek, ízletesek és hipoallergének, hogy miért?: mert ezeket a kis molakulasúlyú, hidrolizált fehérjéket teljesen máshogy érzékeli az immunrendszer. Ez a már kialakult allergia esetén is igaz. Azaz ezekre a fehérjéket nem érzékeli „ellenségként”, így a heves immunreakció és az allergiás tünetek (bőr és emésztőszervi tünetek) is elmaradnak.
Ahhoz, hogy az állat immunrendszere megnyugodjon és ne lássuk az allergiás tüneteket, általában 8-12 hétig türelemmel kell lennünk, ennyi időre van szüksége a szervezetnek a regenerálódáshoz, miután elkezdtük a hipoallergén Hills Z/D táp etetését. Amennyiben bőrtünetek is voltak, érdemes valamilyen plusz bőrtápláló kiegészítővel is segíteni.
A táplálékallergiás kutyának, macskának egész életében Hills Z/D-t kell ennie?
Nem feltétlenül, ugyanis, ha eltelt a fent említett kb. 2 hónap és nem látjuk az allergiás tüneteket, újra meg lehet próbálni különböző fehérjeforrásokat bevezetni az étrendbe. Ezt hívjuk eliminációs diétának.
Azaz, amennyiben már nem produkálja a kisállat szervezete a túlzott allergiás reakciókat, akkor a Hill’s Z/D mellett újra adhatunk egy-két hétig egy-egy újabb fehérjetípust. Kap mondjuk a Kedvenc a táp mellé pl. csirkét, pár nap alatt kiderül, hogy látunk-e újra allergiás reakciót, vagy kap mellé marhát, vagy tojást, vagy sertést, vagy bárányt…stb. Így szépen sorban ki tudjuk kísérletezni, hogy pontosan milyen fehérjeforrásokat adhatunk illetve mi az amit jobb kerülni. Ennek megfelelően pedig pontosan el tudjuk azt dönteni, hogy milyen eledelt, tápot adjunk ezentúl a kutyának, macskának.
Ez az eledel lehet akár egész életében a Hill’s Z/D, hiszen tökéletesen fedezi szükségleteit, és kellő energiával látja el, de ha sikeres volt az eliminációs diéta, akkor akár lazíthatunk is és alaposan átolvasva a tápok összetevőit, változtathatunk az etetésen.